Představujeme systém na hodnocení dodavatelů

Hodnocení dodavatelů bylo dlouho v oboru veřejných zakázek zapovězené téma. Strašák v podobě diskriminovaného dodavatele dokázal spolehlivě zapudit všechny nápady na hodnotící systémy, které jsou však v komerčním sektoru poměrně běžnou záležitostí.

My přinášíme systém na hodnocení dodavatelů, který bude nejdříve představen jako rozšíření nástroje E-ZAK a následně zahrnut i do ostatních produktů.

Možnost zohlednit kvalitu dodavatele na základě předchozích zkušeností je již aktuálním zákonem podporována. Naše řešení nebude nikoho vylučovat, ani v účasti v zadávacím řízení. Slouží pro interní evidenci zadavatele, jak úspěšně konkrétní zakázka proběhla. Evidované informace se pak dají použít jako podpůrný argument při hodnocení, nebo napomáhat identifikaci rizikových dodavatelů.

Systém podporuje hodnocení v několika kritériích, jako jsou například spokojenost s dodavatelem, kvalita provedené práce a dodržování smluvních podmínek. Hodnocení může být pomocí známkování, nebo slovní.

Věříme, že je to první krok správným směrem, který pomůže zadavatelům ve volbě optimálního dodavatele jejich zakázky. Tato funkcionalita se bude nadále vyvíjet a vylepšovat.